• Wsparcie w formie pożyczki pomorskich przedsiebiorców z obszarów poszkodowanych w wyniku działania żywiołu

  dodano: 23 sierpnia 2017,

  Pomorski Fundusz Pożyczkowy udziela wsparcia poprzez finansowanie przedsięwzięć prowadzonych przez przedsiębiorców z gmin poszkodowanych w wyniku działania żywiołu ( nawałnicy z dn. 11/12.08.2017 ) w zakresie odtwarzania majątku, infrastruktury i wyposażenia przedsiębiorców.   Więcej informacji w załączniku

  czytaj całość

 • Nadleśnictwo Lipusz wprowadziło zakaz wstępu do lasu od dnia 12.08.2017 roku do odwołania

  dodano: 18 sierpnia 2017,

  W związku ze zniszczeniami powstałymi po burzy, która przeszła przez teren Nadlesnictwa Lipusz Decyzją Nadleśniczego został wprowadzony całkowity zakaz wstępu do lasu do odwolania.   W załączniku skan decyzji Nadleśniczego Nadleśnictwa Lipusz o zakazie wstępu do lasu oraz zarządzenie  Nr 36/2017.

  czytaj całość

 • Bezpłatne kursy językowe i komputerowe

  dodano: 3 sierpnia 2017,

  Informacja dotycząca bezpłatnych kursów językowych i komputerowych realizowanych w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Regionalnego Województwa Pomorskiego.  

  czytaj całość

 • UWAGA - ZAKAZ KĄPIELI

  dodano: 1 sierpnia 2017,

  Uwaga!!! Informulemy, że w miejscu wykorzystywania do kąpieli - Jezioro Skrzynki D7uże z dniem 31.-7.2017r. istnieje zakaz kąpieli !!! Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego woda jest niezdatna do kąpieli - zakwit sinic. Zakaz obowiązuje do odwołania.

  czytaj całość

 • Termomodernizacja lipuskich szkół

  dodano: 24 lipca 2017,

  Wraz z początkiem wakacji rozpoczęła się termomodernizacja obiektów szkolnych gminy Lipusz, Zespołu Szkół w Lipuszu i Szkoły Podstawowej w Tuszkowach. Inwestycja jest realizowana dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Projekt o nazwie „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Nowa Karczma i Gminie Lipusz” jest realizowany w partnerstwie z gminą Nowa Karczma....

  czytaj całość